Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą

 

 1. Rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony Królowej Różańca św. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, a po nim wieczorna Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. Po Mszy o godz 7.00 z roacjii pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie KŻR w budynku Caritas.
 3. O 11.45 Msza Święta dla dzieci – na niej poświęcenie różańcy dzieci klas III przygotowujących się do Komunii.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej biblijne dzieło Jana Pawła II.   
 5. W czwartek 5 października spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.30 – a potem Msza Święta o powołania Kapłańskie.
 6. W I-y piątek miesiąca Msza do Serca Bożego rano o 7.30 i wieczorem o 18.00. Zachęcamy dzieci z klas IV do praktykowania – „pierwszych piątków” w tym dniu kapłani udadzą się do chorych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca Eucharystia przy ołtarzu Matki Bożej o 7.30 po niej adoracja.  Tego dnia udajemy się pielgrzymką do Wysokiego Koła, wyjazd o 7.00, można się jeszcze zapisać w zakrystii i w kancelarii.
 8. Przy parafii w budynku Caritas, po czynna jest Świetlica Środowiskowa dla dzieci   i młodzieży. Od Poniedziałku do Piątku   w godzinach 15.00 – 18.00. Chętne dzieci i młodzież zapraszamy do zapisania się do świetlicy.
 9. Rozprowadzamy prasę katolicką oraz nasz jubileuszowy kalendarz.
 10. Parafia Najświętszego Serca Jezusowego na wniosek Urzędu Miasta w Skarżysku – kam. otrzymała promesę w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków- na kompleksową renowację zabytkowych organów w kwocie 1 250 000 zł. Przy tej okazji przypominamy, że 10 lat temu odbył się remont organów i parafia zapłaciła 100tys. zł. Dzięki Staraniu pana organisty Jarosława Wiśniosa i chóru parafialnego, otrzymaliśmy tę promesę. O wszystkim co się będzie działo z remontem organów będziemy na bieżąco informować.
 11.  13.10 przypada ostanie nabożeństwo fatimskie. Pragniemy zakończyć cykl nabożeństw fatimskich w tym roku procesją ulicami naszej parafii, tak jak było to podczas drogi krzyżowej. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Intencja, która nam będzie towarzyszyła to za nasze rodziny i Ojczyznę.
 12.  Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na Kościół.