Ministranci

_DSC0850Ministranci młodsi

 W naszej parafii służbę liturgiczną pełnią chłopcy od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Początkowe spotkania mają charakter wprowadzający dopiero po okresie kandydatury zostają oni uroczyście pobłogosławieni do pełnienia funkcji ministranta i przyjęci w poczet kandydatów. Dokonuje tego zwykle ksiądz proboszcz lub ksiądz opiekun.
Obecnie grupa ministrantów młodszych liczy 70 chłopców. Zebrania ministrantów odbywają się raz w tygodniu w sobotę o godz. 11.00 pod kierunkiem ks. Zbigniewa Hendla. Podczas zbiórek ministranci przygotowują się do różnych uroczystości, by jak najlepiej wypełnić powierzone im zadania. Swoją posługę wypełniają według ustalonych wspólnie reguł. Ministranci obejmują stała posługę, a często konkretną funkcję wykonywaną podczas liturgii (np. ministrant ołtarza, ministrant księgi, ministrant światła).
Do obowiązków ministranta należy: udział w niedzielnej Mszy Świętej, udział w zebraniu ministrantów, pełnienie asysty podczas Eucharystii, dzwonienie dzwonkami, czytanie Słowa Bożego oraz udział w nabożeństwach. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do ofiary Mszy Świętej. 

 

 

Zabawa karnawałowa.

3 lutego w naszej parafii odbyła się kolejna już zabawa dyskotekowa dla Służby Liturgicznej Ołtarza, tym razem z okazji zbliżających się  ferii.

 

 

 

 

 

Zbiórki ministrantów 

 

 

Zapraszamy na zbiórki ministrantów w każdą sobotę o godzinie 10:00 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie opłatkowe ministrantów.

W toku gorączkowych przygotowań do Uroczystości Narodzenia Pańskiego dzieci i młodzież naszej parafii spotkały się, aby przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz mile spędzić czas pośród śpiewu kolęd. Sobotnie spotkanie opłatkowe zgromadziło ponad 60  ministrantów i lektorów.