Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą rok A 30.07.2023

 1. O godzinie 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00
 2. We Wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach będziemy pamiętali o tych wszystkich, którzy oddali życie na ołtarzu Ojczyzny oraz pomodlimy w Jej intencji.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 16.30 spotkanie Straży Honorowej w sali Caritas. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W najbliższy Piątek 4 sierpnia będzie wspomnienie św. Jana Vianneya i  jednocześnie I Piątek miesiąca. O godz. 7.30 i 18.00 Msze Święte o Sercu Bożym. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca szczególnie dzieci po I Komunii Świętej.
 5. 5 sierpnia będzie I Sobota miesiąca. O godz. 7.30 Eucharystia przed ołtarzem Maryjnym i Adoracja.
 6. Jak co roku w dniach od 7 do 13 sierpnia odbędzie się pielgrzymka ze Skarżyska na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału stałych pątników, jak również tych, którzy jeszcze nie byli. Zapisy odbywają się w Ostrej Bramie. Z naszej parafii wyruszy ks. Damian Czubak. Na czas pielgrzymki zwyczajem lat ubiegłych od 7 do 13 sierpnia w naszej Świątyni będą Apele Maryjne. Zapraszamy o godz. 21.00.
 7. Nie  wszyscy będą w stanie udać się na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Można będzie wpisać się na listę i w modlitwie łączyć się z tymi, którzy będą szli.
 8. Przypominamy, że od 1 do 6 sierpnia odbędą się Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem. W tych dniach będziemy się duchowo łączyli z tymi, którzy już tam wyruszyli. W programie Droga Krzyżowa, Czuwanie modlitewne i centralna Msza Święta 6 sierpnia z Papieżem Franciszkiem.
 9. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jak co tydzień.
 10. Za tydzień w Niedzielę 6 sierpnia Kościół przeżywać będzie Święto Przemienienia Pańskiego. Na godz. 7.00 zapraszamy Rodzinę Różańcową. Po Mszy Spotkanie w sali Caritas.
 11. Dobiega końca pierwszy miesiąc wakacji. Pamiętajmy o Eucharystii i modlitwie w tym czasie.
 12. W związku z naszym parafialnym jubileuszem

100 – lecia wydaliśmy kalendarz na rok 2024. Starajmy się Go podarować swoim dzieciom, rodzinie, tym przebywającym za granicą. Niech on będzie obecny w każdej naszej rodzinie i przygotuje na jubileusz naszej świątyni.

 1. Rozprowadzamy prasę katolicką i zachęcamy do nabywania.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary na potrzeby Kościoła wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać.