Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą rok A 16.07.2023

  1.   Dziś o godz. 17.30 Litania do Serca Pana Jezusa i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00.
  2. W miesiącu lipcu codziennie odmawiamy Litanię do Krwi Pana Jezusa rano po Mszy Świętej o godz. 7.00 i wieczorem po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jak co tydzień.
  4. W Niedzielę 23 lipca wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  5. Rozpoczęły sie wakacje – czas wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gdziekolwiek będziecie pamiętajcie w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i modlitwie.
  6. W dniach od 7 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Skarżyska – Kamiennej na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pątniczym szlaku. Zapisy odbędą się od niedzieli 23 lipca w Sanktuarium w Ostrej Bramie. Z naszą parafią będzie szedł ks. Damian Czubak.
  7. Dziś gościmy młodzież z naszej diecezji, która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Na każdej Mszy Świętej młodzież poprzez śpiew, Liturgię Słowa włączy się w liturgię. Będzie także możliwość wysłuchania krótkiego świadectwa oraz przekazania próśb, w intencji których młodzież będzie się modliła w Portugalii. Jeśli ktoś będzie miał życzenie może wesprzeć młodzież dobrowolną ofiarą.
  8. Rozprowadzamy prasę katolicką i zachęcamy do nabywania.
  9. Pragniemy podziękować za ofiary na potrzeby Kościoła wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać.