Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 01.08.2021 rok B

 1. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 7.00 spotkanie Rodziny Różańcowej w budynku Caritas. Zapraszamy do dołączenia do rodziny różańcowej
 2. Wspominamy dziś z całą Polską 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Polecamy Bogu tych, którzy oddali życie na ołtarzu Ojczyzny. Wyrazem tego będzie dziś  Różaniec o godz. 17.30 w intencji poległych.
 3. Dziś Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału, po nim wieczorowa Msza Święta.
 4. Czas wakacji, czas wypoczynku i urlopów – to jednocześnie nasza modlitwa i kontemplacja oraz nasz udział w Niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy, że gdziekolwiek będziemy, starajmy się brać udział w Eucharystii.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a we czwartek o godz. 17.00 – spotkanie Straży Honorewej, oraz o 18.00 Eucharystia w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W najbliższy Piątek w Kościele będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego. Msze w tym dniu w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przypada pierwszy Piatek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W sobotę 0 godz. 7.30 Eucharystia przy ołtarzu Maryjnym z racji Pierwszej Soboty Miesiąca, a po niej wspólna adoracja.
 8. W sobotę 7 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka ze Skarżyska na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.00 w Ostrej Bramie.  Z naszej parafii pójdzie z pielgrzymami ks. Konrad Resiak.
 9. Ponieważ nie wszyscy mogą pójść pieszo, można pielgrzymować duchowo. Przy stoliku z gazetami można zapisać się jako łączność duchowa z pielgrzymami. Wyrazem tego bedzie od soboty 7 sierpnia o godz. 21.00 Apel Maryjny. Na apel przynosimy ze sobą Lampiony.
 10. W kancelarii parafialnej mamy księgę intencyjną na przyszły rok. Osoby, które pragną zarezerwować swoją intencję zapraszamy do kancelarii.
 11. Przy wejściu do kościoła można wesprzeć MIVA Polska jako wsparcie dla misjonarzy i misjonarek
 12. Osoby, które zechcą wziąć udział w wycieczko – pielgrzymce do Drezna, Szwajcarii Saksońskiej i Ksiąza w dniach 27 – 29 sierpnia zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 19.00
 13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Kościoła i parafii.