Szkolne rekolekcje wielkopostne

Szkolne rekolekcje wielkopostne

_DSC3007

W dniach 22-24 marca 2017 roku odbyły się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie parafii NSJ . Są to: II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej i Szkoła Awans. Rekolekcje  głosił katecheta uczący w II LO – ks. Leszek Leszczyński. Uczniowie tego liceum byli również odpowiedzialni za oprawę muzyczną tych dni. Z kolei uczniowie technikum przygotowali czytania i modlitwę wiernych. Młodzież służyła również przy ołtarzu.

Poniżej przedstawiamy garść wspomnień z przeżytych rekolekcji, o które zapytaliśmy uczniów liceum Mickiewicza:

Rekolekcje prowadzone przez księdza Leszka Leszczyńskiego pozwoliły mi przemyśleć wiele spraw. Zachęciły mnie też do spowiedzi wielkopostnej, bym z czystym sercem przywitała Zmartwychwstałego Jezusa.

Ola

Na rekolekcjach mogłem posłuchać ciekawych konferencji oraz dowiedzieć się więcej o objawieniach fatimskich. Zainteresował mnie prezentowany film o Matce Bożej ukazującej się trojgu dzieciom i zamierzam obejrzeć go w całości.

Krzysiek

Dzięki rekolekcjom zbliżyłam się do Chrystusa i bardziej zrozumiałam tajemnicę odkupienia. Uświadomiłam sobie, jak rzadko dziękuję Jezusowi za to, że oddał za mnie życie.

Kasia

Rekolekcje to czas przygotowania na przyjście zmartwychwstałego Pana Jezusa. Ważne, by dobrze wykorzystać ten czas i podjąć wyzwanie stawania się coraz lepszym, aby z radością przeżyć zbliżające sie święta. Taką możliwość, my młodzi katolicy, mieliśmy w kościele NSJ, gdzie przez ostanie trzy dni uczestniczyliśmy we mszy św, nabożeństwie Słowa i drodze krzyżowej. Naszą modlitwę wzbogacalismy śpiewem, w czym pomogła nam schola. To nie był stracony czas, który na pewno będziemy długo wspominać.

Ola

O oprawę muzyczną rekolekcji zadbała schola, która pomagała nam w modlitwie i pozwoliła się zjednoczyć ze wszystkimi uczestnikami.

_DSC3008 Wojtek

Rekolekcje wielkopostne były dla mnie odnową duchową i umocniły mnie w wierze. Skorzystałam z sakramentu pokuty. Cieszyłam się też ze wspólnej modlitwy różańcowej. Chcę dobrze przeżyć święta Wielkanocne.

Justyna

Myślę,  że rekolekcje są potrzebne, szczególnie tak młodym ludziom, jakimi teraz jesteśmy.

W naszym wieku jest tyle problemów i jakoś trudno o nich rozmawiać. Gdy ksiądz rekolekcjonista opowiada o ludziach podobnych do nas, to pomaga. Rekolekcje skłaniają do refleksji o człowieku i jego relacjach z Bogiem.

Michał

Rekolekcje wielkopostne były dla mnie ważnym i pięknym przeżyciem. Każdy mógł znaleźć coś co go zainteresowało. Był także czas na modlitwę i wyciszenie się. Prowadzony przez księdza Leszka rachunek sumienia przygotował mnie do spowiedzi świętej.  Wzruszyła mnie opowieść o Matce Bożej objawiającej się dzieciom w Fatimie. Rekolekcje bardzo mnie zmieniły, pogłębiły moją wiarę i przybliżyły mnie do Chrystusa.

Sylwia

Rekolekcje wielkopostne umożliwiły mi odnowę duchową. Dzięki naukom księdza rekolekcjonisty, refleksje nad własnym życiem prowadziły do rzeczywistych, prawdziwych wartości, na które często nie zwraca się uwagi w życiu codziennym.

Karolina

Rekolekcje jest to czas, który powinniśmy wykorzystać na wyciszenie, odnalezienie siebie, zastanowienie się nad swoimi grzechami… Nauki rekolekcyjne bardzo mi się podobały, zachęciły do poprawy życia, w sumie to zawstydziłem się, że ciągle jeszcze daleko jestem od Boga. Postanowiłem to zmienić.

Kuba

Uczestniczyłam w trzech dniach rekolekcji w parafii NSJ. Tak sobie postanowiłam i nie żałuję. Czasem naprawdę warto znaleźć czas dla Pana Boga. W końcu On ma go dla nas zawsze.

Natalia

 

Zebrała i opracowała: Małgorzata Janiec