Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Parafii NSJ organizuje świąteczną akcję przygotowywania paczek dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

We wtorek 18 grudnia  dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej (w budynku ,,Caritas") przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku otrzymały paczki świąteczne ufundowane przez ludzi dobrej woli.

Od ośmiu lat Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Parafii NSJ organizuje świąteczną akcję przygotowywania paczek dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Na choince, która znajdowała się w kościele NSJ podczas adwentu zawieszono serduszka, na których napisane były imiona dzieci, które uczęszczają do świetlicy środowiskowej. Przez blisko trzy tygodnie parafianie odwiedzający świątynię zrywali serduszka z choinki i fundowali paczki świąteczne dzieciom, które we wtorek trafiły do ich rąk. W sumie obdarowanych zostało 43 dzieci.

Podczas wtorkowego spotkania obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Parafii Najświętszego Serca Jezusowego: Grażyna Pająk, Janina Płaska, Konrad Sokół  oraz ks. kanonik Jan Kularski. Zanim dzieci otrzymały paczki odmówiono modlitwę oraz zaśpiewano kolędę.

Przez wszystkie lata trwania akcji do rąk dzieci trafiło 379 paczek.

– Organizatorzy akcji za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim osobom, które były fundatorami prezentów i czują potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.