Rekolekcje wielkopostne .

Od niedzieli  7 kwietnie  do środy 11 kwietnia  przeżywaliśmy czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Nauki głosił ks. mgr Wojciech Marchewka wikariusz z Parafii Suchedniów.

 Kapłan podkreślił, że istotą słuchania i przyjęcia Słowa Bożego jest pokora. Kiedy człowiek staje się pokorny jest podobny do dziecka, ale jednocześnie otwiera się na dojrzałość, która się buduje tylko dzięki pomocy Boga. Człowiek nie wzrasta sam tylko dzięki pomocy Bożej.

 Rekolekcjonista zaprezentował dwa obrazy religijności: ten budowany przez lata przez człowieka – obraz który często nie ma nic wspólnego z Bogiem, który pokazuje Kościół i który znajdujemy w Ewangelii – Bóg na miarę człowieka. Drugi obraz – Boga, którego można znaleźć kiedy zaczynamy patrzeć w swoje życie. Kiedy Bóg objawia się nam to objawia się dobro które zaczynamy czynić i którym zaczynamy się dzielić. Kaznodzieja zachęcił do otwarcia się na odważne pójście za Chrystusem.

Ks. Wojciech głosił również nauki rekolekcyjne dla uczniów  Szkół Podstawowych .  Dzieci żywo włączyły się w przygotowanie serduszek które były zwieńczeniem rozważań rekolekcyjnych.

Ostatniego dnia Rekolekcjonista udzielił wszystkim specjalnego błogosławieństwa z którym związany jest odpust. Na koniec Mszy świętej w imieniu wspólnoty parafialnej, słowa podziękowania ks. Wojciechowi  złożył ks. Proboszcz Jan Kularski.

Dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za ten szczególny czas. Niech ziarno słowa Bożego, które zasiałeś w naszych sercach wyda owoc w stosownym czasie.