Pierwsza Komunia Święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. 
                                                                                               Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987
    14 maja 2017 roku w Parafii Najświętszego Serca Jezusa przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Do sakramentu przystąpiło 86 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Było to święto zarówno dzieci jak i ich rodzin.
    Uczniowie klas trzecich już od września przygotowywali się do przyjęcia Pana Jezusa. Dzieci uczestniczyły w cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej, uczęszczały na nabożeństwa takie jak: Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa czy Majówka oraz pierwszy raz przystąpiły do spowiedzi. Duchową ścieżką do Stołu Panieńskiego poprowadził dzieci ksiądz Zbigniew Hendel, który przygotował całą uroczystość.
    Uroczysty charakter ceremonii, piękna oprawa muzyczna, dekoracje podkreślały doniosłość chwili. Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w przebieg uroczystości. Razem z nimi w tak szczególnym momencie ich życia byli zaproszeni na uroczystość chrzestni, dziadkowie, rodzina i znajomi. 
 
 Anna Chojnacka  
 

Zobacz galerię