PIELGRZYMKA SKARŻYSZCZAN DO KRAKOWA

„Z Nim idę do pracy, z Nim idę na rekreację, z Nim cierpię, z Nim się cieszę, żyję w nim a On we mnie. Nigdy nie jestem sama, bo On mi jest stałym Towarzyszem”(Dz. 138)

Dnia 13 października  2018 z Najświętszego Serca Jezusa w Skarżysku – Kamiennej odbyła się pielgrzymka do Krakowa. Przejazd autokarem został ufundowany przez Urząd Miasta Skarżyska – Kamiennej. W pielgrzymce uczestniczyli zarówno ministranci, schola młodzieżowa, rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Wszystkich uczestników było koło 50. Opiekunami i przewodnikami duchowymi tej pielgrzymki byli dwaj księża: ks. Marcin Marchewka i ks. Zbigniew Hendel. Podczas drogi do Krakowa pielgrzymi odmówili różaniec – Tajemnice Radosne. W modlitwie żywo uczestniczyły dzieci jadące do Krakowa.

                Pierwszym punktem pielgrzymki była wizyta w krakowskich Łagiewnikach. Pielgrzymi mieli sposobność obejrzenia celi, w której przebywała święta siostra Faustyna. Niesamowitym przeżyciem była możliwość ucałowania relikwii Świętej Faustyny Kowalskiej. Adoracja i modlitwa przy relikwii Świętej Faustyny była niezwykłym przeżyciem dla uczestników wyjazdu. Mieliśmy możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas , której zawierzyliśmy swe sprawy , kłopoty dnia codziennego do Świętej Faustyny. Wielu z uczestników skorzystało z sakramentu spowiedzi oraz sakramentu Komunii Świętej.

Kolejnym punktem wizyty w Krakowie było zwiedzanie Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć relikwię krwi Świętego. Podczas zwiedzania pielgrzymi zobaczyli sutannę z zamachu (z 13.05.1981r), która jest naznaczona krwią Świętego Jana Pawła II. Chwila zadumy, modlitwy w tak wyjątkowym miejscu dała wiele do przemyślenia dla uczestników wyjazdu. Nie zabrakło też wizyty na Wawelu, gdzie można było odwiedzić grób Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Obowiązkowa była wizyta na krakowskim Rynku, zwiedzenie Sukiennic i Kościoła Mariackiego z wyjątkowym ołtarzem działa Wita Stwosza.

                W drodze powrotnej wspólnie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy za możliwość zwiedzenia tak pięknych i wyjątkowych miejsc  Krakowa. Dziękujemy księdzu Marcinowi i księdzu Zbigniewowi za opiekę duchową podczas wyjazdu. Organizatorom dziękujemy za możliwość  przejazdu  do Krakowa.