Pielgrzymka samolotowa „Hiszpania + Francja”

Pielgrzymka samolotowa „Hiszpania + Francja”

Barcelona – Montserrat – Lourdes – Girona – wypoczynek na plaży

 

Termin: 16 – 23.09.2018

 

Wyjazd organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Parafii NSJ

 

Informacji udzielają:

Biuro Podróży „Junior” tel. kom. 791 817 792

lub P. Ewa Urban tel. kom. 607 279 907

 

Opieka duchowa Księdza Kanonika Jana Kularskiego – Proboszcza Parafii NSJ

 

I dzień

Zbiórka uczestników: Skarżysko-Kamienna, parking przy kościele NSJ, Al. Niepodległości 77 godz. 03:50, pakowanie bagaży, Msza Święta godz. 04:00, odjazd autokaru ok. godz. 04:40 (uwaga: godzina zbiórki
i odjazdu może ulec zmianie i będzie dostosowana do rozkładu lotów). Przyjazd na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa od godz. 07:15, wylot do Barcelony godz. 09:15. Przylot do Barcelony godz. 12:25, odbiór bagaży. Przejazd na zwiedzanie Barcelony, stolicy Katalonii,
w której tworzył swe dzieła znakomity artysta – Antonio Gaudi. W programie zwiedzania m.in.: Park Guell, Kościół Sagrada Familia (wstęp dod. płatny ok. 23 €/os.), najsłynniejsza ulica miasta Las Ramblas z kolumną Kolumba, Dzielnica Gotycka wraz z Katedrą Św. Eulalii (wstęp dod. płatny ok. 7 €/os). W miarę możliwości czasowych przejazd na Wzgórze Montjuic, z którego rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Przejazd na wybrzeże Costa Brava / Costa Maresme, zakwaterowanie w hotelu 3*, obiadokolacja,  nocleg.

 

II dzień

Śniadanie. Przejazd na Montserrat, gdzie na zboczach masywu na wysokości ok. 1.000 m n.p.m. znajduje się męski klasztor benedyktyński, najświętsze miejsce KatalończykówSanktuarium Czarnej Madonny. W sanktuarium od wieków czczona jest niewielka figurka Madonny z Dzieciątkiem, nazywana pieszczotliwie La Moreneta („Czarnulka”). W trakcie dnia Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Na życzenie grupy możemy zorganizować wjazd kolejką na Wzgórze Montserrat – koszt ok. 12 €/os.

 

III dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Wyjazd w kierunku Francji do Lourdes, gdzie znajduje się najsłynniejsze Sanktuarium we Francji u stóp Pirenejów, w którym Matka Boża objawiała się w 1858 r. Bernadecie Soubirous. W godz. popołudniowych przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu 3*, obiadokolacja, spacer z pilotem po Lourdes, uczestnictwo w wieczornej procesji ze świecami do Groty de Massabielle (godz. 21:00), nocleg.

 

IV dzień

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Lourdes m.in.: Grota de Massabielle, Bazylika Św. Piusa X, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, miejsca związane
z życiem Bernadetty Soubirous – Młyn Boly
(dom, w którym urodziła się Bernadetta), więzienie "Le Cachot", Kościół parafialny, w którym ochrzczona była Bernadetta. Czas wolny na indywidualną modlitwę przy Grocie Objawień. Wspólna droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Uczestnictwo w wieczornej procesji ze świecami do Groty de Massabielle (godz. 21:00). Nocleg.

 

V dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Msza Święta. Wyjazd w kierunku Hiszpanii. Po trasie wizyta w Gironie, mieście z jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie. W godz. wieczornych przyjazd na wybrzeże Costa Brava / Costa Maresme, zakwaterowanie w hotelu 3*, obiadokolacja, nocleg.

 

VI dzień

Śniadanie, Msza Święta w hotelu, czas wolny – wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

 

VII dzień

Śniadanie, Msza Święta w hotelu, czas wolny – wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

VIII dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Warszawy godz. 13:15. Przylot do Warszawy godz. 16:20 (uwaga: godzina wylotu z Barcelony i przylotu do Warszawy może ulec zmianie). Transfer do Skarżyska-Kamiennej. Zakończenie pielgrzymki.

 

powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

i będzie dostosowany do rozkładu lotu

 

Cena od osoby: 420 € /os.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transfery w Hiszpanii lotnisko-hotel-lotnisko;
 • transport autokarem podczas zwiedzania Hiszpanii i Francji;
 • 7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), zgodnie
  z programem: 5 noclegów w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava / Costa Maresme, 2 noclegi we Francji
  w Lourdes;
 • opieka pilota / przewodnika na całej trasie;
 • ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. Europa Standard w zakresie: KL 15.000 €, KR 6.000 €, NWI 16.000 zł, NWS 16.000 zł, bagaż 1.000 zł (ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych);
 • obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Dodatkowo płatne:

 • koszty realizacji programu – 120 € / os. płatne na miejscu
 • przelot samolotem na trasie Warszawa-Barcelona-Warszawa – ok. 1.260 zł

(przewoźnik lotniczy PLL LOT zastrzega sobie prawo zmiany ceny biletu lotniczego najpóźniej na 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy)

 • transfer autokarem na / z lotnisko w Warszawie ok. 100 zł / os. płatne w autokarze