Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla 21.11.2021 rok B

  1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego i wieczorowa Msza Św. o godz. 18.00
  2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z aktem zawierzenia nas Chrystusowi Królowi Wszechswiata.
  3. Codziennie za wyjątkiem Niedziel i świąt w miesiącu poświęconym naszym zmarłym o godz. 17.00 Msza Święta wypominkowa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy potrzebują wsparcia modlitewnego, przynosząc imiona i nazwiska zapisane na kartkach.
  4. Jutro w liturgii wspominać będziemy św. Cecylię, patronkę muzyki sakralnej. Dziękujemy wszystkim tym, który muzycznie włączają się w życie liturgiczne – scholi młodszej i starszej oraz Chórowi Sursum Corda. Jutro o godz. 17.00 bedziemy polecali zmarłych chórzystów.
  5. W przyszłą Niedzielę w Kościele Katolickim rozpoczynamy nowy okres liturgiczny zwany Adwentem – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas Adwentu mamy Roraty: dla dorosłych o 6.00 rani , oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Podczas Adwentu rozprowadzane będą świece jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Już dziś są do nabycia przy wejściu do Kościoła w cenie 10 i 20 zł.
  6. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio złożyli ofiarę na tacę z racji II niedzieli miesiąca słowem Bóg zapłać. Składamy staropolskie Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  7. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na Caritas Migranci.
  8. Rozprowadzamy prasę Katolicką, przy wejściu do świątyni. Mamy nowy numer naszej gazetki parafialnej – listopadowy, oraz inne gazety – zachęcamy do zabrania