Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 12.09.2021 rok B

 1. Dziś nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału, po nim wieczorowa Msza Święta.
 2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza Św. wieczorowa.
 3. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.45 pragniemy zaprosić rodziców z klas 3 celem omówienia przygotowania do I Komunii Świętej. Spotkanie w budynku Caritas.
 4. Po wakacyjnej przerwie pragniemy wznowić spotkania w grupach. Zapraszamy w Poniedziałki po wieczorowej Mszy Świętej Dzieło Biblijne JP II, a we Czwartek Odnowa w Duchu Świętym z ks. Łukaszem. Zapraszamy ministrantów na spotkanie z ks. Zbigniewem w sobotę na godz. 10.00 a scholę na godz. 12.00 z ks. Konradem.
 5. W poniedziałek dzień chorych dla naszego miasta w Ostrej Bramie. Msza Święta o godz. 12.00 poprzedzona nabożeństwem i konferencją od godz. 10.00. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. Biblijne dzieło JPII.
 6. We wtorek święto podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. W piątek 17 września w wigilię Uroczystości św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie, będą Msze Święte dla Prywatnej Szkoły Podstawowej o godz. 9.00, dla Szkoły Podstawowej nr. 1 o godz. 10.30, a dla młodzieży Liceum i Technikum o godz. 12.00. Zapraszam również wychowawców i nauczycieli do udziału w tym dniu w Eucharystii.
 8. 19 września rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Będziemy gościli ks. bpa ordynariusza Marka Solarczyka.

a) Powitanie na Mszy Świętej o godz. 9.00.

b) Ks. biskup będzie na Mszy Św. o godz. 10.30

c) Odprawi Mszę Św. o godz. 11.45 powie kazanie i poświęci katechizmy dla przedszkolaków, zapraszamy maluchy z przedszkoli przy ul. Okrzei, Sikoeskiego i Aptecznej

d) O godz. 13.00 Ks. biskup ochrzci dziecko, a o godz. 15.00 spotkanie na cmentarzu grzebalnym zachodnim, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. Katechezy dla dorosłych i młodzieży wraz ze wspólnotą Neokatechumenalną są w Czwartki i Niedzielę o godz. 19.00 w salce obok kancelarii. Starajmy się z nich skorzystać.
 2. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio złożyli ofiarę na potrzeby kościoła.
 3. Tradycyjnie w pierwszą sobotę 2 października jest organizowana pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Wysokiego Koła. Zachęcamy do udziału. Można zapisać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W przyszłą Niedzielę Męski Różaniec o godz. 15.00 w parafii w Skarżysku – Kościelnym
 4. Rozprowadzamy prasę Katolicką, przy wejściu do świątyni. Szczególnie naszą parafialną gazetkę Nie lękajcie się – pierwszy numer po wakacjach.