Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 18.07.2021 rok B

1. W dniu 25 lipca będziemy obchodzili pierwszy Światowy Dzień Dziadka i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Ojciec św. na ten dzień wydał specjalne orędzie skierowane do dziadków i babci zatutułowane "Ja jestem z tobą przez wszystkie dni". Właściwe będzie, gdy w niedzielę 25 lipca, przypadającą przed liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa w każdej parafii była jedna Msza św. poświęcona dziadkom i osobą starszym, czytamy w orędziu.papieża Franciszka. Odpowiadając na prośbę papieża: Zapraszamy w przyszła niedzielę na godz. 7:00- w wyżej podanej intencji, osoby starsze, dziadków i babcie.

2. W kancelarii parafialnej mamy księgę intencji mszalnych na przyszły rok osoby, które pragną zarezerwować poszczególne terminy Mszy św. zapraszamy do kancelarii.

3. W dniu 25 lipca w niedzielę z racji wspomnieniea św. Krzysztofa patrona kierowców będziemy chcieli pobłogosławić i poświecić pojazdy mechaniczne, zwłaszcza samochody. Po każdej Mszy św. Prosimy, aby wjechać samochodami na teren parkingu przed plebanią, czy obok budynku Caritas.