Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 06.06.2021 rok B

  1. Dziś o godz. 11.45, zgodnie z zapowiedzią podczas Mszy Św. dziecięcej w trwającej Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na błogosławieństwo. Do tego błogosławieństwa jak uczy nas Kościół, przywiązane jest Boże błogosławieństwo. Niech dzieci przyprowadzą swoje dzieci na Mszę św. o godz. 11.45.
  2. Dziś o godz. 10.00 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 przyjmą Komunię Świętą. Pragniemy podziękować Bogu za łaskę, że dziś przy pięknej pogodzie przeżywamy tę uroczystość. A po Bogu pragniemy podziękować ks. Zbigniewowi, który te dzieci uczy katechezy, który ich przygotował do pełnego uczestnictwa w tej Eucharystii.Że jest obecny. Pragniemy podziękować ks. Konradowi i ks. Łukaszowi za pomoc, za posługę sakramentalną. Słowa wdzięczności kierujemy do rodziców za dekorację świątyni, za współpracę z ks. Zbigniewem. Bóg zapłać za dar ołtarza 500 zł. przeznaczając na remont zakrystii. Wszystkim, którzy pomagali. Bóg zapłać.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała, która wpisuje się w nabożeństwo nabożeństwo czerwcowe, które codziennie odprawiamy o godz. 17.30 połączone zprocesją Eucharystyczną.
  4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w najbliższy czwartek 10 czerwca o godz. 17.30 o pół godziny wcześniej rozpocznie się Msza Święta, a po niej procesja. Zgodznie z tradycją w tym dniu poświęcenie wianków, ziół i tegorocznych pierwocin.
  5. W poniedziałek Biblijne Dzieło Jana Pawła II po wieczorowej Mszy Świętej.
  6. Jak już wspominaliśmy 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, nasze parafialne święto – tytuł Kościoła. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele rano o godz. 7.00 i 9.00 oraz wieczorem o godz. 18.00 z udziałem kapłanów. Zapraszamy Parafian, sympatyków Kościoła do udziału w odpuście. Można w tym dniu pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
  7. Zapraszamy do udziału w procesji odpustowej – dzieci do sypania kwiatów. Rodzinę Różańcową, neokatechumenat, kolejarzy, asystę, harcerzy. Pragniemy nadmienić, że w najbliższy piątek 11 czerwca nie ma postu.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.30 koncert pieśni maryjnych i innych w wykonaniu zespołu ARCO – pod dyrekcją Pani Jolanty Pietrala i scholi parafialnej.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby Kościoła i parafii.
  10. Rozprowadzamy prasę katolicką. Obok gazet są maseczki, z których można darmowo korzystać.