Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą 19.02.2023

  1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca PAna Jezusa, po nim Wieczorowa Msza Święta.
  2. W całej naszej Ojczyźnie od dziś przez cały tydzień będzie trwać tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: KU TRZEŹWOŚCI Z KOŚCIOŁEM. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy a także czas podejmowania wyrzeczeń, ofiar w intencji grzeszników.
  3. W najbliższą środę w Kościele Katolickim rozpoczynamy w Kościele nowy okres liturgiczny zwany Wielkim Postem, który trwać będzie 40 dni. Środa Popielcowa wprowadza nas w ten czas, kiedy będziemy mieli możliwość uczestniczenia w ceremonii posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia będą o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 oraz o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Wielkim Poa.ście będą nabożeństwa pasyjne, czego wyrazem będzie Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. W Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału.
  5. W przyszłą Niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Osoby, które przyjdą na Mszę Świętą na godz. 18.00 wysłuchają kazania na Gorzkich Żalach.
  6. Rozprowadzamy prasę katolicką w tym naszą parafialną gazetkę Nie lękajcie się. Zachęcamy do nabywania.