Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022 rok C 2022

 1. Trwa  miesiąc ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych. Wielu z nas jeszcze nie było na nabożeństwach majowych. Dołóżmy starań, by uczcić Maryję naszym udziałem w majowym nabożeństwie.
 2.  W poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej Biblijne Dzieło Jana Pawła II
 3. W najbliższy czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 9 przy ul. Paryskiej będą chciały złożyć matkom życzenia w formie montażu słowno – muzycznego w Niedzielę 29 maja o godz. 11.45.
 4. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci z klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 i ze Szkoły Prywatnej o godz. 13.00 przeżywają Rocznicę Komunii Świętej. Podziękowania dla pani Joasi Kowalik za przygotowanie i całoroczną katechizację. Podziękowania dla rodziców za wystrój świątyni oraz dar ołtarza w wysokości 1000 zł. Podziękowania scholii za śpiew, ks. Łukaszowi – katechecie ze Szkoły Prywatnej.
 5. Dzieci rocznicowe zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i Eucharystię we Wtorek i Środę, kiedy to dzieci otrzymają w darze Pismo Święte.
 6. W przyszłą Niedzielę 29 maja będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W dniach od 23 do 27 maja |Niepubliczne Przedszkole Samorządowe przy ul. Akacjowej 1 organizuje kiermasz charytatywny dla chorego chłopca z okolicy – Kubusia Kamińskiego. Organizatorzy proszą o włączenie się w ten kiermasz.
 8. Parafia w dniu 4 czerwca w pierwszą sobotę organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 9. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju naszej parafii zaprasza w lipcu do Gietrzwałdu i św. Lipki, zaś z II połowie września do Lourdes i Hiszpanii. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy na spotkanie 29 maja w niedzielę po wieczorowej Mszy Świętej.
 10. Dziś w Lyonie zostanie ogłoszona błogosławioną Paulina Jarico, założycielka Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Transmisja z tej uroczystości w Telewizji Trwam o godz. 15.00
 11. 26 marca w Parafii św. Brata Alberta o godz. 18.00 przyjedzie o. Witko
 12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Kościoła.
 13. Rozprowadzamy prasę katolicką, w tym naszą parafialną gazetkę oraz Gość Niedzielny.