Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 03.04.2022 rok C

 1.         Dziś w naszej Parafii Hymnem do Ducha Świętego rozpoczęły się Wielkopostne Rekolekcje, które prowadzi o. Marcin Klamka, Redemptorysta. Prośmy Boga, aby ten święty czas był owocny dla nas i dla całej wspólnoty parafialnej.
 2. W Piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, a dla dorosłych o godz. 17.00
 3. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną.
 4. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 zapraszamy Rodzinę Różańcową na spotkanie w budynku Caritas.
 5. W poniedziałek 4 kwietnia będziemy przeżywali 40 godzinne nabożeństwo. Po Mszy Św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja przez cały dzień. Zapraszamy poszczególne grupy, jak również osoby indywidualnie do Adoracji.
 6. Od wtorku w rekolekcjach będą uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Prywatnej, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz Zespołu Szkół Technicznych.
 7. Rekolekcje zakończymy w najbliższy Czwartek 7 kwietnia Spowiedzią w godzinach: 9.00 – 12.00, 16.00 – 18.00
 8. W niedzielę 10 kwietnia rozpoczyna się Wielki Tydzień Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie Palm.  Natomiast o godz. 11.45 z Kościoła wyruszy procesja upamiętniająca tryumfalny wjazd Jezusa Do Jerozolimy
 9. W Wielkim Poście tradycyjnie zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu i ciemnicy.  
 10. W Piątek 8 lutego kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Kancelaria będzie czynna codziennie rano i wieczorem.
 12. Rozprowadzamy prasę katolicką – w tym gazetkę Nie lękajcie się – numer świąteczny a w niej plan rekolekcji. Zachęcamy do ich nabywania.