Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022 rok C 2022

 1. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00
 2. Dziś zakończenie okresu wielkanocnego. Od jutra przechodzimy w liturgii czas zwykły w ciągu roku.
 3.  W poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej Biblijne Dzieło Jana Pawła II.
 4. W poniedziałek Kościół w liturgii wspominać będzie Drugi Dzień Zielonych Świątek – Święto Maryi Matko Kościoła. Porządek Mszy Świętych: godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Wiecznego Kapłana. Polecamy w tym dniu kapłanów i modlimy się o powołania kapłańskie.
 6. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny.
 7. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej a zarazem zakończenie spowiedzi wielkanocnej.
 8.     Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 16 czerwca. Ze względu na prace remontowe przy ul. Piłsudskiego i Tysiąclecia trasa procesji jest następująca. I ołtarz przy Domu Kultury, II ołtarz przy poczcie na ul. Okrzei, II ołtarz przy galerii Hermes, IV przy pomniku na wprost Kościoła. Zwracamy się dziś z prośbą do parafian o pomoc w urządzeniu ołtarzy. Mieszkańców ul. Okrzei 2 prosimy o kwiaty do ołtarza przy poczcie a z ul Krasińskiego o kwiaty do ołtarza przy galerii Hermes. Próba sypania kwiatów 13 czerwca.
 9. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju naszej parafii zaprasza w lipcu do Gietrzwałdu i św. Lipki, w połowie września oraz samolotową do Lourdes i Hiszpanii. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 10. W kruchcie nasi ministranci i lektorzy rozprowadzają ciasto. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na ich formację.
 11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Kościoła.
 12. Rozprowadzamy prasę katolicką, w tym Gość Niedzielny z płytą.