Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 rok C 2022

 1. Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00
 2.  W poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej Biblijne Dzieło Jana Pawła II.
 3. We wtorek w liturgii wspominać będziemy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny a zarazem zakończenie Nabożeństw Majowych. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo połączone z Procesją Eucharystyczną. Ojciec Święty Franciszek na zakończenie maja zachęca do modlitwy w intencji pokoju zwłaszcza na Ukrainie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, asystę, Rodzinę Różańcową do udziału w procesji.
 4. W środę 1 czerwca rozpoczyna się miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Pierwsze nabożeństwo o godz. 17.30 i tak będzie przez cały miesiąc. W tym dniu pamiętamy o dzieciach z racji Dnia Dziecka.
 5. W czwartek o godz. 16.30 spotkanie Straży Honorowej i wieczorowa Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W I piątek 3 czerwca Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00 ku czci Serca Bożego. Zapraszamy do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7.     W sobotę wyrusza autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Mamy jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać w zakrystii. O godz. 7.30 Msza Święta przy ołtarzu Maryjnym i Nabożeństwo Pierwszej Soboty ku czci NSNMP.
 8. Za tydzień na godz. 7.00 zapraszamy Rodzinę Różańcową na Eucharystię i spotkanie w sali Caritas.
 9. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
 10. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju naszej parafii zaprasza w lipcu do Gietrzwałdu i św. Lipki, w połowie września oraz samolotową do Lourdes i Hiszpanii. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy na spotkanie dziś 29 maja w niedzielę po wieczorowej Mszy Świętej.
 11. W kruchcie nasi ministranci i lektorzy rozprowadzają ciasto. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na ich formację.
 12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Kościoła.
 13. Rozprowadzamy prasę katolicką, w tym naszą parafialną gazetkę oraz Gość Niedzielny.