Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

  1. Przez cały miesiąc maj codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00. Wszystkich zapraszamy do udziału. Miesiąc maj dobiega końca.
  2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świątek, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele.
  3. W Piątek 26 maja Dzień Matki – modlitwą i pamięcią będziemy wspominać nasze drogie matki. Zarówno te, które żyją, jak i te, które odeszły do wieczności prosząc dla niech o niebo.
  4. W przyszłą Niedzielę dzieci z klas IV będą przezywały I rocznicę Komunii Świętej. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 10.00, zaś dla dzieci ze Szkoły Prywatnej o godz. 13.00.
  5. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 9.00. Zachęcamy aby tę Uroczystość cała rodzina przeżywała w stanie łaski uświęcającej.
  6. Za 2  tygodnie kończy się okres spowiedzi Wielkanocnej Uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Starajmy się wykorzystać ten czas, abyśmy dopełnili obowiązek chrześcijanina wynikającego z przykazania kościelnego.
  7. 3 czerwca organizowana jest pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Można się zapisywać w zakrystii lub w kancelarii. Hasłem są słowa: Różaniec siłą chorych i cierpiących.
  8. 31 maja w środę o godz. 18.00 ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas 8. Przygotowujemy sie do tej parafialnej uroczystości, polecając w modlitwie młodych ludzi Bogu.
  9. We wrześniu jest organizowana Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.                         
  10. Prasa Katolicka dostępna przy wejściu do świątyni. Mamy nowy numer naszej parafialnej gazetki Nie lękajcie się. Zachęcamy do nabywania i podzielenia się z innymi.