Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii z racji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego – my kapłani pracujący w tej wspólnocie pragniemy złożyć najlepsze życzenia:

                Życzymy państwu duchowej radości ze świętowania Wielkanocy, odwagi w głoszeniu prawdy o zwycięstwie życia nad śmiercią i codziennej bliskości Boga, który żyje i jest z nami w jedności wiary i modlitwy. Życzymy zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy pełnych miłości i nadziei płynącej z pustego grobu. Szczęść Boże.

 1. Dziś o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia w trwającym 3 dniu Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia będziemy chcieli zgodnie nz zaleceniem Episkopatu Polski modlitwą i ofiarą wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiary z tacy będą przeznaczone na KUL. w Poniedziałek porządek Mszy jak w każdą Niedzielę.
 3. Dziękujemy księżom za przygotowanie liturgii. Ks. Przemysławowi – za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza, za uświetnienie Liturgii podczas Triduum Paschalnego. Ks. Damianowi za przygotowanie ciemnicy. Podziękowanie harcerzom za udział w liturgii, ks. Przemysławowi za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego. Ks. Konradowi za przygotowanie śpiewów liturgicznych. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszemu chórowi Sursum Corda i panu Organiście za wykonanie Pasji i oprawę liturgiczną. Bóg zapłać.
 4. Za tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Święto Caritas Polska. Ofiary złożone tego dnia będą przeznaczone na Caritas Polska.
 5. W sobotę 15 kwietnia w sanktuarium w Ostrej Bramie rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych. Pierwsza katecheza o godz. 19.00.
 6. Dzieci z klas III przed I Komunią Świętą w dniu 23 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 11.45 odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 7. W przyszłą Niedzielę Msza Święta imieninowa ks. Przemysława Żmudy o godz. 10.30 zapraszamy.
 8. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Parafia wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju parafii organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
 10. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii z racji II niedzieli miesiąca