Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 18.12.2022 rok A 2022

 1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00
 2. W Poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej Biblijne Dzieło Jana Pawła II – zapraszamy.
 3. W Piątek ostatnie roraty dla dzieci i podsumowanie ich obecności. Dzieci przynoszą układankę adwentową. Ostatnie Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00.
 4. W wigilię nie ma Mszy Świętej wieczorowej. W tym dniu zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Na stole obok sianka – opłatek, chleb wigilijny i świeca – symbol Chrystusa Światłości Świata. Ktoś z domowników powinien odczytać fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Podczas wieczerzy niech nam towarzyszą kolędy.
 5. Pasterka – Msza Święta o narodzeniu Jezusa o północy. O godz. 23.15 nasz chór parafialny jak każdego roku odśpiewa Jutrznię. Ofiary z Pasterki będą przeznaczone na obronę życia i domy samotnej matki. W Boże Narodzenie porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
 6. W drugi dzień Świąt będziemy wspominać św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Tego dnia na godz. 13.00 zapraszamy małżeństwa, które w tym roku zawarły ślub  i które przeżywają swój okrągły jubileusz.  Podczas liturgii będzie odnowienie ślubów. Starajmy się w tym dniu wziąć udział w tej Mszy Świętej.

Kolęda duszpasterska

 1. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbędzie się wizyta duszpasterska. Pragniemy z Bożym Błogosławieństwem rozpocząć nowy rok Pański. Kolęda rozpocznie się 28 grudnia. Księża będą chodzili rano od godz. 9.00 i po południu od 16.00.
 2. Z racji wizyty duszpasterskiej Parafianie składaja ofiary na potrzeby Kościoła i Parafii.
 3. W 2025 roku będziemy przeżywali 100 – lecie parafii. Obecnie przygotowujemy sie do powiększenia parkingu. Kosztorys wynosi 300 tyś. zł. Inwestycje chcemy podzielić na 2 lata. W tym roku chcemy zakupić kostkę brukową a w przyszłym sfinalizować inwestycję.
 4. Przy wejściu rozprowadzamy świece wigilijne. Ministranci i harcerze rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 5. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Parafii dziękuje wszystkim rodzinom, które ufundowały paczki dla dzieci i młodzieży.
 6. 26 grudnia w Parafii pw. św. Brata Alberta o godz. 16.00 Koncert kolęd z udziałem gwiazd.
 7. Rozprowadzamy prasę katolicką przy wejściu do Kościoła w tym najnowszy numer naszej parafialnej gazetki Nie lękajcie się.