Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą rok C 23 stycznia 2022

  1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Msza Święta o godz. 18.00
  2. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek na tę niedzielę przypomina: Niech Niedziela poświęcona Słowu Bożemu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie w twych ustach i w twym sercu, byś je mógł wypełnić. Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami pozostaje. Okazją do pogłębienia znajomości Pisma Świętego jest w naszej parafii na które zapraszamy w poniedziałek 31 stycznia po wieczornej Mszy Świętej.
  3. Od 5 lutego o godz. 19.00 w sanktuarium w Ostrej Bramie rozpoczyna się kolejna edycja katechez dla narzeczonych.
  4. Przy wejściu do Kościoła zgodnie z zaleceniem ks. bpa zbierane są ofiary do puszki na Diecezjalne Środki Społecznego Przekazu. Można wesprzeć tę akcję.
  5. We wtorek będziemy przeżywali święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zarazem zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.
  6. W miniony piątek zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe w Kościele. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie swoją obecnością, za zrozumienie, za odpowiedzialność, za dar serca, jaki parafianie złożyli na potrzeby Kościoła. Czas kolędy trwa do 2 lutego. Gdyby ktoś zechciał zaprosić kapłana z wizytą duszpasterską to może to uczynić w zakrystii lub w kancelarii.
  7. Przysłano nam świece na Święto Matko Bożej Gromnicznej. Rozprowadzamy prasę katolicką, w tym naszą parafialną gazetkę: Nie lękajcie się, przy wejściu do świątyni.