Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2021 rok C

 

  1.          Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka i Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego proszę, aby 25 marca o godz. 17.00 odmówić Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

† Marek Solarczyk
Biskup Radomski

W naszej parafii W piątek o godz. 17.00 przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej zostanie uroczyście ten akt odmówiony, zapraszamy do modlitwy.

  1. Dziś o godz. 11.45 będziemy polecali ks. Zbigniewa Hendla z racji Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W Piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, a dla dorosłych o godz. 17.00
  3. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale. Zapraszamy do rozważania Męki Jezusa w tym pasyjnym nabożeństwie. Po Gorzkich Żalach wieczorowa Msza Św.
  4. W poniedziałki po wieczorowych Mszach Świętych zapraszamy na spotkania Dzieła Biblijnego.
  5. Za 2 tygodnie 3 kwietnia w Niedzielę rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje. Program będzie zamieszczony w naszej parafialnej gazetce i na stronie internetowej, oraz w gablotce. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji i o dobrą wielkopostną spowiedź.
  6. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.45 spotkanie z rodzicami dzieci które przygotowują się do rocznicy I Komunii Świętej ze Szkoły Prywatnej. Za tydzień 27 marca także po Mszy Św. o godz. 11.45 zapraszamy rodziców dzieci które przygotowują się do rocznicy I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 1.
  7. W Wielkim Poście tradycyjnie zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu i ciemnicy.  
  8. W Piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzony jest dzień świętości życia. Msze Św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Na każdej Mszy Św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji. Na stoliku przy gazetach znajdują się deklaracje i modlitwy związane z duchową adopcją dziecka poczętego. Zachęcamy do włączenia się w tę piękną inicjatywę.
  9.          Rozprowadzamy prasę katolicką – w tym naszą gazetę Nie lękajcie się, a w niej artykuł na temat Duchowej Adopcji i inne gazety

w tym Gość Niedzielny i Mały Gość. Zachęcamy do ich nabywania.