Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023

 1. Dziś o godz. 17.30 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nim Wieczorowa Msza Święta. Osoby, które przyjdą na Mszę Świętą wysłuchają kazania na Gorzkich Żalach.
 2. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej Biblijne Dzieło Jana Pawła II.
 3. W Wielkim Poście mamy nabożeństwa pasyjne, czego wyrazem są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. W Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. W najbliższą środę rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich z naszego miasta Nauki od środy do piątku o godz. 11.30.
 5. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10.30 młodzież zaprasza na montaż słowno – muzyczny o Krzyżu Świętym. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 księża zapraszają na spotkanie rodziców młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 6. Jak każdego roku zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy. Za okazaną życzliwość składamy Bóg zapłać.

Sprawy materialne:

 1. Pragniemy podziękować za ofiary dziś złożone na tacę na potrzeby kościoła i parafii – Bóg zapłać.
 2. Jesteśmy po rozmowach z firmami które złożyły swoją ofertę odnośnie rozbudowania parkingu obok starej plebanii. Powierzchnia wynosi ponad 1300 m2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju naszej Parafii jak również parafianie wybrali firmę pana Włodzimierza Olszewskiego, naszego parafianina. Z tą firmą podpisaliśmy umowę i przekazaliśmy zaliczkę na wstęp zamierzonych prac.
 3. Jesteśmy po rozmowach z Urzędem Starostwa Powiatowego w sprawie pozwolenia rozbudowy wjazdu od ulicy Niepodległości.
 4. Mamy pozwolenie na wycięcie kilku drzew przy betonowym płocie.
 5. Należy również przesunąć słup oświetleniowy stojący przy plebanii. W tej sprawie jesteśmy też po wstępnych rozmowach.
 6. jeżeli tylko pogoda pozwoli firma ma przystąpić do prac w tym miesiącu. Termin zakończenia na I Komunię Świętą czyli 10 maja.
 7. Stoimy przed dużym przedsięwzięciem. Liczymy na życzliwość parafian, abyśmy z Bożą pomocą mogli je złożyć jako drugie wotum z racji 100 – lecia istnienia parafii.
 8. Rozprowadzamy prasę katolicką w tym naszą parafialną gazetkę Nie lękajcie się. Zachęcamy do nabywania.