Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 4.12.2022 rok A 2022

  1. Dziś po Mszy o godz. 11.45 będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
  2. W czwartek mamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.  Na godz. 12.00 zapraszamy do naszej świątyni na Godzinę Łaski, jak o to prosiła Maryja.
  3. W okresie Adwentu w naszym Kościele parafialnym mamy Roraty – Msze Święte o Matce Bożej. Codziennie oprócz Niedziel o godz. 6.00 rano i o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży. Na Roratach o godz. 16.30 dzieci otrzymają adwentową układankę. Będzie również losowanie figurki Maryi. Na roraty przychodzimy z lampionami.
  4. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. Biblijne Dzieło Jana Pawła II.
  5. W środę o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W przyszłą Niedzielę III Adwentu rozpoczynają się w naszej parafii Adwentowe Rekolekcje. Będą trwały do czwartku. Do chorych pójdziemy w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać osoby w zakrystii lub w kancelarii. W przyszłą Niedzielę także podczas Mszy Świętej o godz. 11.45 dzieci z klas trzecich przyjmą od rodziców medalik jako kolejną pamiątkę I Komunii Świętej.
  7. Podczas Adwentu rozprowadzane będą świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece mamy okazję mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło Radomskiej Caritas. Niech Świeca płonąca na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej troski o potrzebujących. Już dziś są do nabycia w cenie 10 i 20 zł.
  8. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju naszej Parafii organizuje Szlachetna Paczkę dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w Parafii jak również tych, które uczęszczają do Świetlicy Środowiskowej. Jeśli ktoś chciałby ufundować taką paczkę proszę zerwać serduszko z drzewka i przymocować przy paczce. Paczki przynosimy do kancelarii lub zakrystii do 18 grudnia.
  9. Na ekrany wszedł polski film pt. Prorok o błogosławionym Stefanie Wyszyńskim. W sobotę 10 grudnia ten film zostanie wyświetlony dla naszej parafii o godz. 10.00.
  10. Rozprowadzamy prasę katolicką przy wejściu do Kościoła.