Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27.11.2022 rok A 2022

 1. W Imię Boga rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Dziś I Niedziela Adwentu.  Adwent dzieli się na dwie części: Do 16 grudnia ma charakter eschatologiczny i od 17 grudnia – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W okresie Adwentu w naszym Kościele parafialnym mamy Roraty – Msze Święte o Matce Bożej. Codziennie oprócz Niedziel o godz. 6.00 rano i o godz. 16.30 z udziałem dzieci i młodzieży. Na Roratach o godz. 16.30 dzieci otrzymają adwentową układankę. Będzie również losowanie figurki Maryi. Na roraty przychodzimy z lampionami.
 3. Dziś o godz. 17.30 Nieszpory i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00.
 4. W środę po Mszy Świętej wieczorowej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
 5. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. Biblijne Dzieło Jana Pawła II, a w czwartek  o godz. 16.00 spotkanie Straży Honorowej i o 18.00 Msza Święta o powołania.
 6. W środę o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W I Piątek miesiąca Eucharystia do Serca Bożego o godz. 7.30 i 18.00. Spowiedź rana od 6.30 i Wieczorem od 16.30. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych.
 8. W sobotę o godz. 7.30 Msza Święta przy ołtarzu Maryjnym a po Niej Adoracja. W niedzielę na godz. 7.00 Zapraszamy Rodzinę Różańcową na Mszę Świętą i spotkanie.
 9. W Niedzielę po Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.45 odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zapraszamy młodzież i dzieci szczególnie te najmłodsze z przedszkoli z ternu naszej parafii.
 10. Podczas Adwentu rozprowadzane będą świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece mamy okazję mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło Radomskiej Caritas. Niech Świeca płonąca na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej troski o potrzebujących. Już dziś są do nabycia w cenie 10 i 20 zł.
 11. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju naszej Parafii organizuje Szlachetna Paczkę dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w Parafii jak również tych, które uczęszczają do Świetlicy Środowiskowej. Jeśli ktoś chciałby ufundować taką paczkę proszę zerwać serduszko z drzewka i przymocować przy paczce. Paczki przynosimy do kancelarii lub zakrystii do 18 grudnia.
 12. Na ekrany wszedł polski film pt. Prorok o błogosławionym Stefanie Wyszyńskim. W sobotę 10 grudnia ten film zostanie wyświetlony dla naszej parafii o godz. 10.00.
 13. Rozprowadzamy prasę katolicką przy wejściu do Kościoła.