Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie 25.12.2022

  1. Wszystkim Parafianom, wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii – my księża pracujący w tej wspólnocie pragniemy złożyć najlepsze życzenia:

        Niech miłość, która przyszła na świat i objawiła się w Narodzeniu Syna Bożego Jezusa Chrystusa jako Dzieciny, ogarnie każdego z was swoją łaską. Świadomego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, głębokiej wiary i odwagi w Jej wyznawaniu oraz radości, którą Bóg przyniósł na ziemię. Zdrowych i błogosławionych Świąt dla wszystkich, w tym dla ludzi chorych i cierpiących. Szczęść Boże.

  1. Jutro w liturgii wspominać będziemy św. Szczepana – pierwszego męczennika za wiarę. W tym dniu zapraszamy małżeństwa, które w tym roku zawarły związek małżeński w naszym kościele i które przeżywają okrągłe jubileusze na Mszę Świętą 26.12. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy Świętej małżonkowie odnowią swoje małżeńskie śluby.
  2. W sobotę zakończenie starego roku. Nabożeństwem i Mszą Świętą o godz. 18.00 chcemy podziękować za mijający rok Pański i przeprosić za nasze słabości.
  3. Za tydzień Nowy rok Pański 2023. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Będziemy w tym dniu oddawać cześć Świętej Bożej Rodzicielce.
  4. W Nowy Rok 1 stycznia w Niedzielę zapraszamy na godz. 7.00 Rodzinę Różańcową. Po Eucharystii spotkanie w budynku Caritas.
  5. Stowarzyszenie  na rzecz rozwoju Parafii we wrześniu organizuje samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii po więcej informacji.

Wizyta duszpasterska

  1. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbędzie się wizyta duszpasterska. Pragniemy z Bożym Błogosławieństwem rozpocząć nowy rok Pański. Kolęda rozpocznie się 28 grudnia. Księża będą chodzili rano od godz. 9.00 i po południu od 16.00.
  2. Z racji wizyty duszpasterskiej Parafianie składają ofiary na potrzeby Kościoła i Parafii.
  3. W 2025 roku będziemy przeżywali 100 – lecie parafii. Obecnie przygotowujemy sie do powiększenia parkingu. Kosztorys wynosi 300 tyś. zł. Inwestycje chcemy podzielić na 2 lata. W tym roku chcemy zakupić kostkę brukową a w przyszłym sfinalizować inwestycję.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą Uroczystość. Słowa Bóg zapłać kierujemy do pań z Rodziny Różańcowej i Straży Honorowej, harcerzom w osobie pana Piotra, liturgicznej Służbie Ołtarza, jak również naszemu parafialnemu chórowi Sursum Corda.