Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie 2021

  1. Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii – my księża pracujący w tej Wspólnocie Parafialnej pragniemy złożyć najlepsze życzenia: Niech miłość, która przyszła na świat i objawiła się w Narodzeniu Syna Bożego Jezusa Chrystusa jako Dzieciny ogarnie każdego z nas. By ten piękny czas napełnia Wasze serca pokojem i nadzieją. Życzymy świadomego przeżywania świąt Bożego Narodzenie, głębokiej wiary i odwagi w Jej wyznawaniu oraz tej radości, którą Bóg przyniósł na ziemię. Niech Zbawiciel pomaga nam wszystkim dokonywać właściwych wyborów w życiu i obficie błogosławi. Szczęść Boże.
  2. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę.
  3. Niedziela po Uroczystości Bożego Narodzenia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu zapraszamy małżeństwa, które w tym roku zawarły związek małżeński i które w tym roku przeżywają swój okrągły jubileusz. Zapraszamy serdecznie 26 grudnia w drugi dzień Świąt na godz. 13.00

 

Wizyta duszpasterska

 

a) Tradycyjnej kolędy w tym roku również nie będzie ze względu na sytuację epidemiczną

b) Dlatego chcemy zaprosić w danym dniu Parafian z poszczególnych ulic danego bloku do Kościoła parafialnego na wspólną modlitwę. W każdym dniu kolędowym będą 2 Msze Święte: rano o godz. 10.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.

c) Na zakończenie Parafianie otrzymają pamiątkowy obrazek, obok ogłoszeń parafialnych informacje będą dostępne na stronie internetowej, będą także rozwieszone plakaty we wszystkich klatkach.

d) Podczas Kolędy Parafianie zwyczajem lat ubiegłych składali ofiarę na potrzeby parafii, stąd jeżeli ktoś będzie miał życzenie może złożyć ofiarę z podaniem adresu.

e) będzie można także indywidualnie zaprosić księdza do domu w kancelirii lub zakrystii.

e) Świadomi jesteśmy, że utrzymanie Kościoła i budynków parafialnych spoczywa tylko i wyłącznie na parafii. Nie mamy żadnych dotacji z zewnątrz. Kolęda była zawsze takim zastrzykiem, która pozwoliła nam regulować bieżące zobowiązania oraz podjecie różnych zadań materialnych. W ubiegłym tygodniu firma blacharska reperowała dach na budynku Caritas.

f) Od przyszłego roku przez trzy lata jeżeli Bóg pozwoli będziemy się przygotowywali do 100 rocznicy erygowania parafii

  1. Rozprowadzamy prasę Katolicką, przy wejściu do świątyni.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary rodzinom z poszczególnych ulic i te składane na tacę.