Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzielę Adwentu 12.12.2021 rok C

  1. Z racji III Niedzieli miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i wieczorowa Msza Święta o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Świętej o godz. 18.00 – Biblijne Dzieło Jana Pawła II – zapraszamy.
  3. We czwartek ostatnie Roraty o godz. 16.30 dla dzieci z podsumowaniem obecności. Dzieci przynoszą adwentową układankę. Dla dorosłych ostatnie roraty w piątek.
  4. W Piątek zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Na stole obok opłatka, sianka palić się powinna świeca – symbol Chrystusa światłości świata. Ktoś z domowników niech odczyta fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa – 2 rozdział Ew Łk. Niech towarzyszą nam kolędy. W Wigilię nie ma wieczorowej Mszy Świętej.
  5. Pasterka – Msza Święta o Narodzeniu Jezusa o godz. 24.00. Przed pasterką nasz chór parafialny jak każdego roku odśpiewa Jutrznię, która rozpocznie się o godz. 23.15. Ofiary z Pasterki będą przeznaczone na obronę życia i domy samotnej matki. W Boże Narodzenie porządek Mszy jak w każdą niedzielę.
  6. Niedziela po Uroczystości Bożego Narodzenia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu zapraszamy małżeństwa, które w tym roku zawarły związek małżeński i które w tym roku przeżywają swój okrągły jubileusz. Zapraszamy serdecznie 26 grudnia w drugi dzień Świąt na godz. 13.00

Wizyta duszpasterska

a) Tradycyjnej kolędy w tym roku również nie będzie ze względu na sytuację epidemiczną

b) Dlatego chcemy zaprosić w danym dniu Parafian z poszczególnych ulic danego bloku do Kościoła parafialnego na wspólną modlitwę. W każdym dniu kolędowym będą 2 Msze Święte: rano o godz. 10.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.

c) Na zakończenie Parafianie otrzymają pamiątkowy obrazek, obok ogłoszeń parafialnych informacje będą dostępne na stronie internetowej, będą także rozwieszone plakaty we wszystkich klatkach.

d) Podczas Kolędy Parafianie zwyczajem lat ubiegłych składali ofiarę na potrzeby parafii, stąd jeżeli ktoś będzie miał życzenie może złożyć ofiarę z podaniem adresu.

e) będzie można także indywidualnie zaprosić księdza do domu w kancelirii lub zakrystii.

e) Świadomi jesteśmy, że utrzymanie Kościoła i budynków parafialnych spoczywa tylko i wyłącznie na parafii. Nie mamy żadnych dotacji z zewnątrz. Kolęda była zawsze takim zastrzykiem, która pozwoliła nam regulować bieżące zobowiązania oraz podjecie różnych zadań materialnych. W ubiegłym tygodniu firma blacharska reperowała dach na budynku Caritas.

f) Od przyszłego roku przez trzy lata jeżeli Bóg pozwoli będziemy się przygotowywali do 100 rocznicy erygowania parafii

  1. Rozprowadzamy prasę Katolicką, przy wejściu do świątyni. Mamy nowy numer naszej gazetki parafialnej – grudniowy, oraz inne gazety – zachęcamy do zabrania.
  2. Rozprowadzamy wigilijne świece Caritas
  3. Ministranci i młodzież z II LO im. Adama Mickiewicza rozprowadzają pamiątki swiateczne.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary rodzinom z poszczególnych ulic i te składane na tacę.

  1.