MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ WYPOMINKOWĄ

Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na Eucharystię połączony z wypominkami. Wypominki to znana i praktykowana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu” czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji.

W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. Przez cały listopad Eucharystia  połączona z wypominkami odmawiamy codziennie o godz. 17.o0. 

Jak co roku, przygotowane zostały specjalne karty wypominkowe, na których można jeszcze zapisać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Można je odebrać przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypełnione karty składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem "wypominki".  W przypadku wypominków rocznych, prosimy o zaznaczenie przed którą Mszą św. mają zostać wygłoszone. Prosimy również aby wypełniając karty nie odmieniać imion i nazwisk zmarłych. Ma to na celu uniknięcie błędnego wymieniania ich podczas modlitw w ciągu roku. Dotyczy to zwłaszcza imion, które mają zarówno żeńskie jak i męskie odpowiedniki np. Józefa – Józef.

Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji !