Maturzyści W Częstochowie

Maturzyści na Jasnej Górze
20 kwietnia 2016 roku odbyła się jednodniowa Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Ze naszej parafii w pielgrzymce udział wzięła młodzież klas maturalnych z II LO im. Adama Mickiewicza wraz z katechetami uczącymi w tej placówce.  
Hasło tegorocznej pielgrzymki było ściśle związane z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia oraz zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).
Przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Królowej Polski maturzyści wraz z księżmi i katechetami dziękowali dobremu Bogu za czas nauki szkolnej i prosili o Dary Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości, wyboru kierunku studiów i rozeznawania powołania życiowego.
Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja prowadzona przez Duszpasterstwo Akademickie. Następnie odbyła się w Bazylice Jasnogórskiej Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika. Młodzież II Liceum w Skarżysku czynnie włączyła się w przebieg liturgii – przygotowali czytania oraz psalm responsoryjny. Po Eucharystii wszyscy maturzyści wzięli udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.
Pielgrzymkę zakończył akt zawierzenia Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Młodzież prosiła o pomyślność podczas egzaminów maturalnych, a także o mądrość w podejmowanych wyborach na przyszłość, o to by byli dobrymi ludźmi i prawdziwymi chrześcijanami. Wspólna modlitwa dodała wszystkim odwagi i wiary w pozytywne wyniki egzaminu i zmobilizowała do odpowiedzialnego wkraczania w dorosłość i samodzielność.
Małgorzata Janiec
 

Zobacz galerie