Dla chwały Matki Bożej.

W niedzielę, 15 października 2017 roku, w czasie trwania w naszej parafii Jerycha Różańcowego, odbył się wyjątkowy montaż słowno – muzyczny poświęcony Maryi. Miał on miejsce w ramach homilii, podczas Mszy Świętej o godz. 10. 30.

Jerycho różańcowe gromadziło wszystkich parafian na całodobowym czuwaniu i modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Był to szczególny czas bliskości z Jezusem i Matką Bożą, a także wyraz solidarności i modlitwy za siebie nawzajem oraz w intencjach Ojczyzny, diecezji, parafii. Jak powiedział Vittorio Messori: „Na historię większy wpływ mają staruszki przesuwające paciorki różańca niż wielcy politycy, ekonomiści, czy ludzie kultury…”.

Zorganizowany montaż słowno-muzyczny był nie tylko występem artystycznym, ale także modlitwą i zachętą do kontemplacji tajemnic z życia Jezusa w modlitwie różańcowej.  Został on przygotowany przez zespół instrumentalny „ARCO” pod kierunkiem Pani Jolanty Pietrali oraz Gimnazjalistów pod opieką Pani Małgorzaty Malik. Mogliśmy usłyszeć wiersze poświęcone Matce Bożej  i recytowane przez młodzież („Matka Boska Częstochowska” Jana Lechonia), wybrane pieśni Maryjne śpiewane przez młodzież gimnazjalną ze scholi parafialnej (między innymi: „Maryjo, śliczna Pani”, „Z dawna Polski tyś Królową”) oraz utwory instrumentalne m. in. Ennio Morricone  i Leonarda Cohena, które wykonał zespół ARCO. Akompaniowała Pani Monika Walczak. W organizacji montażu pomagał również Ks. Konrad Resiak.

Była to prawdziwa uczta duchowa, która z pewnością przyczyniła się do głębszego przeżywania Jerycha Różańcowego w naszej parafii.