Bierzmowanie 2017

Bierzmowanie 2017
    11 maja o godzinie 18.00 w naszej parafii miała miejsce podniosła chwila. Ks. biskup Adam Odzimek sprawował uroczystą Eucharystię, podczas której udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Tak się złożyło, że wówczas ks. bp. Obchodził 32 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Z tej okazji rodzice złożyli ks. biskupowi serdeczne życzenia.
 Od początku roku szkolnego grupa 78 uczniów trzecich klas z gimnazjów nr 2, nr 1 pod czujnym okiem ks. Konrada i pani katechetki Iwony Bogusiewicz, przygotowywała się do tego ważnego momentu w ich życiu. W ramach przygotowań młodzież uczestniczyła w cotygodniowej Niedzielnej Eucharystii o godz. 10.30,  nabożeństwach różańcowych, Roratach, Gorzkich Żalach, Drodze Krzyżowej. Dla młodzieży w naszej parafii był zorganizowany tzw. Wieczór Uwielbienia. Młodzież nasza brała czynny udział  w Rejonowym  Dniu Wspólnoty w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i comiesięcznych wspólnych spotkaniach w Sali parafialnej z księdzem i panią katechetką. Każdy bierzmowany musiał przejść egzamin ze znajomości Katechizmu. 
Istotą  sakramentu bierzmowania jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem. Katolika włącza w misję ewangelizacyjną Kościoła katolickiego.
    Uroczystość była bardzo podniosła. Podczas homilii  ks. Biskup Adam wspomniał, że przez osiem miesięcy dane mu było pracować jako wikariusz w naszej parafii i że często wraca tu myślami.
    Przez cały rok młodzież bierzmowaną wspierała modlitewnie wspólnota parafialna. Koła Żywego Różańca podjęły codzienną modlitwę o dobre przygotowanie do tego sakramentu i zamówiły w ich intencji Mszę Świętą. 
    Na zakończenie młodzież podziękowała ks. biskupowi, ks. proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej i złożyła deklarację, że będą pamiętać: o codziennej modlitwie, o uczestniczeniu we Mszy św. w niedziele i święta, o częstym przystępowaniu do sakramentów świętych, o odważnym świadczeniu w naszym środowisku, że Jezus jest Panem naszego życia. Następnie ksiądz biskup podziękował za życzenia i udzielił Bożego Błogosławieństwa.
                                    Ks. Konrad

 

Zobacz galerię